+48 236 47 00 rezerwacje@raspberrymotel.com

Dlaczego Egipt jest nazywany darem Nilu?

Egypt Online Visa

Egipt darem Nilu

Egypt Online VisaW dzisiejszym artykule wyjaśnię czemu Egipt, był potocznie określany mianem “darem Nilu”. Egipt jest położony w Afryce, w segmencie pustynnym.

Więc wokół obejmowały go same piaski, nigdzie nie było jezior czy roślin, oprócz kaktusów. Jednak przez Egipt przepływa jedna rzeka “Nil”, to jest jedyna rzeka, jaka przepływała przez Egipt.

Znaczenie Nilu

Właśnie niedobór rzek, na terenie Egiptu, hamował uprawę roślin, szybszą komunikację. Co roku rzeka wylewała się, co uniemożliwiało hodowlę roślin. Co interesujące wylewy rzeki symbolizowały tempo egzystowania w państwie faraonów.

Egypt Online VisaCiekawostką jest że kalendarz starożytnych Egipcjan, został oparty na wylewach rzeki: siewy a także zbiory odpowiadały bieżącym porom roku. Również atrakcyjne może być, że określenie “Egipt” wywodzi się od staroegipskiego słowa Kemi, co oznacza “muł nilowy”(później z tego mułu wyrabiano cegły).

Wracając do komunikacji wodnej, Nil używano właśnie do przewożenia przygotowanych cegieł, które były używane do wznoszenia piramid dla pierwszych faraonów. Nil był nawet kojarzony z religią, która była bardzo znacząca dla starożytnych Egipcjan.

Nil a wierzenia religijne

Faraon przebywał swoją ostatnią ziemską podróż po Nilu, wspólnie z gromadą żałobników. Rzeka ma parę bóstw: Apis, który był odpowiedzialny za wylewy Nilu, oraz Sobeka bóg krokodyl – opiekował się okręgami, które obfitowały w wodę.

Niewątpliwie wEgypt Online Visaylewy Nilu, były niekiedy zbyt małe, by cokolwiek hodować, co owocowało wysokim głodem, wobec tego ludność Egiptu została zmuszona do budowy kanałów nawadniających. Optymalnym i największym ogniwem upraw stanowili chłopi, ich było najwięcej więc to oni wykonywali najwięcej prac fizycznych.

Zobacz więcej: Egypt Online Visa application.


rootmaster

No description.Please update your profile.