+48 236 47 00 rezerwacje@raspberrymotel.com

Witryny chłodnicze – typy, wymiary, klasa energetyczna

witryny chłodnicze

W jaki sposób dobrać witrynę chłodniczą?

Witryny chłodnicze mają spore wykorzystanie w marketach, cukierniach, a przede wszystkim w restauracjach. Z jednej strony dostarczają towarom świeżość, z drugiej pobudzają konsumentów do zakupów.

Rodzaje witryn chłodniczych

Szerokie używanie witryn chłodniczych sprawiło, że fabrykanci oferują niemało modeli dostosowanych do konkretnych celów.Witryna chłodnicza dla gastronomii – stosowana jest przede wszystkim w barach sałatkowych, lodziarniach, punktach oferujących kebaby, hamburgery. Ich główną misją jest zagwarantowanie świeżości sprzedawanym wyrobom a także półproduktom.

Witryny takie rozmiarami dostosowane są do wymiarów pojemników GN, za sprawą czego ich przestrzeń jest optymalnie zagospodarowana. Dodatkowo towary prezentowane są nadzwyczaj wytwornie.

Witryna ekspozycyjna chłodnicza – służy do wyeksponowania gotowych produktów, głównie napojów, ciast, deserów, towarów promocyjnych. Często też stosowana jest do promowania konkretnej marki, wtedy najczęściej producent ją wypożycza. Witryny chłodnicze dla sklepów – to szafy chłodnicze z przeszklonymi drzwiami, w których układane są towary wymagające odpowiedniej temperatury, ale niewymagające szczególnej wystawy.

Witryny zamrażalki – wykorzystanie mają po pierwsze w marketach spożywczych, gdzie niektóre towary muszą być oferowane w stanie zmrożonym. Witryna umożliwia klientom dobór potrzebnego produktu przed otwarciem zamrażarki.

Czym sugerować się podczas wyboru witryny chłodniczej?

witryna chłodnicza

Poza względami funkcjonalnymi ważnym kryterium jest format witryny. Głównie w niewielkich sklepach i lokalach gastronomicznych posiada to ogromnie istotne znaczenie. W sklepach wielkopowierzchniowych zwykle użytkowane są witryny chłodnicze z agregatami zewnętrznymi zlokalizowanymi w osobnym pomieszczeniu.

Za sprawą tego witryny pochłaniają mniej powierzchni. Praktyczne witryny chłodnicze muszą posiadać opcję dowolnej aranżacji wnętrza – ustawienie półek, oświetlenie. Witryny chłodnicze wykonują pracę w trybie ciągłym, toteż ze względu na eksploatację prądu, należy decydować się na witryny z wysoką klasą energetyczną i dodatkowo opcją ustawy temperatury w zależności od potrzeb.

Zobacz więcej: witryny chłodnicze.


rootmaster

No description.Please update your profile.